КултураКултура.Портал

Изложба на уметнички слики од академик Владо Камбовски во куќата „Уранија“ во Охрид

Во куќата „Уранија“ во Охрид вечер ќе биде отворна изложба на уметнички слики од академик Владо Камбовски насловена „VITA“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close