КултураКултура.Портал

Изложба на Решат Амети во галеријата на КИЦ во Загреб

Во галеријата на Културно информативниот центар на Република Северна Македонија во Загреб вечерва ќе биде отворена изложбата на уметникот Решат Амети со три заокружени циклуси на дела создадени во последните десетина години, „Од традицијата“ и „Пробив на светлината“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close