КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба на Киро Урдин во Белгија

Во галеријата „Црниот пантер“ во белгискиот град Антверпен викендов ќе биде отворена изложба на македонскиот уметник Киро Урдин, на која че бидат претставени околу 150 дела од кои 118 мали формати во маслена техника, 12 дела во акварелна техника и 20 други слики во среден формат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close