КултураКултура.Портал

Изложба на Ирена Паскали во Галерија „КО-РА“

Изложбата насловена " Moving Imagers in stormy Times " од македонската уметница Ирена Паскали која живее и работи во Келн (Германија) ќе биде отворена вечер во 19 часот во големата сала на Галеријата „КО-РА“ при Ј.У. Дом на култура „Кочо Рацин“ - Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close