Дописници МКДКултураКултура.Портал

Изложба на дела во декупаж техника во Крива Паланка

Во галерискиот простор на Националната установа „Центар за култура“ во Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на дела изработени во декупаж техника од страна на креативци-наивци. Изложбата е во рамки на проектот „Со нови вештини до подобар локален економски развој".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close