Дописници МКДОпштински вести

Изложба „Младински приказни” во Крива Паланка

На централниот градски плоштад во Крива Паланка е поставена изложбата „Младински приказни (YOUth Stories)“ на младиот уметник и блогер Роберт Крстевски од овој град. Методот на подготовка на оваа изложба се директни интервјуа и креативни разговори со младите лица чии приказни и пораки се негова инспирација

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close