КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба „Космички пејзажи 2“ на Дејан Иванов-Маргуш во Софија

Во Културно информативен центар на Северна Македонија во Софија, во музеј-куќата на Борис Христов денеска ќе биде отворена изложбата „Космички пејзажи 2“ на македонскиот ликовен уметник Дејан Иванов – Маргуш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close