КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба „Бегство од кругот“ на Петра Јовановска во Софија

Во Чешки центар во Софија денеска ќе биде отворена изложбата „Бегство од кругот“ на ликовната уметница Петра Јовановска која живее и твори во Северна Македонија. Настанот е плод на соработка меѓу Чешки центар, Амбасадата на Чешката република во Софија и Културно-информативниот центар на Северна Македонија во Софија, Амбасадата на РСМ во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close