0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Излезни анкети: Партијата „Ново единство“ на летонскиот премиер води на изборите

Доколку бидат потврдени овие резултати, тоа треба да значи дека Летонија, заедно со балтичките соседи Литванија и Естонија,  останува водечкиот глас во барањето на Европската унија да заземе цврст став против Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close