КултураКултура.Портал

Излезе петтиот број од книжевното списание „Книжевни елементи“

Излезе петтиот број од книжевното списание „Книжевни елементи“. На повеќе од двесте страници застапени се повеќе од педесет писателски имиња од земјата и од странство, соопшти Здружението за развој на уметноста и мултикултуралноста „Перун артис“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close