Дописници МКДКултураКултура.Портал

Излегоа од печат првите две сликовници со детски афоризми од едицијата „Во светот на палавите афоризмичиња”

Излегоа од печат првите две сликовници со детски афоризми од едицијата „Во светот на палавите афоризмичиња". Автор на афоризмите е познатиот македонски сатиричар Миле Ѓорѓијоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close