Дописници МКДОпштински вести

Изгаснат пожарот кај кичевското село Туин

Изгаснат е пожарот, што во средата вечерта избувна во атарот на кичевското село Туин, при што беше опожарена површина од околу два хектари обрасната со нискостеблеста и деградирана шума и сува трева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close