БизнисСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Извозот на Кина во ноември зголемен за 21,4 отсто во однос на истиот период лани

Извозот од 325,5 милијарди долари е за 21,4 отсто поголем од истиот период претходната година, но е помал во однос на октомврискиот раст од 27,1 отсто, покажуваат денеска објавените податоци на царинската служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close