0_Спорт.ПорталРакометСпортСпорт.Слајдер

Извлечени полуфиналните двојки од ракометниот Куп на Македонија

Во Ракометната федерација на Македонија денес се одржа извлекување на полуфиналните парови од купот во машка и во жанска конкуренција.

Скопје, 27 април 2022 (МИА) – Во Ракометната федерација на Македонија денес се одржа извлекување на полуфиналните парови од купот во машка и во жанска конкуренција.

Фаворитите за трофејот во машка конкуренција Вардар и Еуорфарм Пелистер се избегнаа во полуфиналето.

Полуфинални парови во машка конкуренција:
13 мај: (17 часот) Еуорфарм Пелистер 2 – Вардар
(20 часот) Бутел – Еурофарм Пелистер.

Полуфинални двојки во женска конкуренција:
14 мај: (14 часот) Куманово – Металург
(17 часот) Ѓорче Петров – Чаир.

Финалните средби се закажани за 15 мај, од 17 часот женското финале, од 19:30 часот машкото финале.

Сите натпревари ќе се играат во Сала „Јасмин“ во Кавадарци. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close