0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Извлечени двојките за четвртфиналето во Копа дел Реј

Познати се двојките за четвртфиналната фаза во шпансклиот фудбалски куп. Денешната ждрепка одлучи Реал да се сретне со Атлетик Билбао.

Мадрид, 21 јануари 2022 (МИА) – Познати се двојките за четвртфиналната фаза во шпансклиот фудбалски куп. Денешната ждрепка одлучи Реал да се сретне со Атлетик Билбао.

Двојки за 1/4финалето во Купа дел Реј:

Реал Мадрид – Атлетик Билбао
Реал Сосиедад – Бетис
Валенсија – Кадиз
Рајо Ваљекано – Мајорка. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close