БалканСвет.Слајдер

Извештај на „Невидлива рака на цензурата на медиумите“: Во Бугарија Борисов и ГЕРБ ја задржаа контролата врз медиумите и СЕМ

На медиумскиот пазар во Бугарија доминираат мал број влијателни играчи, од кои многумина се поврзани со владата, и иако во парламентарна опозиција ГЕРБ и нејзиниот лидер Бојко Борисов успеаја да ја одржат контролата врз медиумскиот пазар и особено врз јавните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close