Свет

Извештај на Националниот центар за образовна статистика: Рекорден број пукања во американските училишта во изминатите 20 години

Во текот на минатата учебна година се случиле вкупно 93 престрелки во приватни и државни основни и средни училишта низ САД. Во 43 случаи имало смртни случаи, додека во 50 случаи имало само повредени

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close