0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Изведени материјални докази во предметот ,,Шпански скали”

Материјални докази против обвинетите во предметот „Шпански скали" врз кои Обвинителството го темели обвинението, а се однесуваат на злоупотребата на службената должност за договори за продавање на државно земјиште во центарот на Скопје, беа изнесени на денешното рочиштето за предметот во кој се обвинети поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и неколку службеници од ова министерство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close