КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изведба на „Турандот“ во Националната опера и балет

Во Националната опера и балет вечерва ќе биде изведена операта „Турандот“ од Џакомо Пучини. Претставата се изведува во рамки на 50. јубилејно издание на фестивалот „Мајски оперски вечери“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close