ЕвропаСвет.Слајдер

Избори во Исланд: Владејачката коалиција е на пат да го задржи мнозинството

Тричлената коалиција на левицата и десницата на власт во Исланд е на пат да го зачува мнозинството по парламентарните избори, покажуваат првичните резултати објавени синоќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close