Свет

ИД презеде одговорност за нападите во Авганистан

Исламска држава презеде денеска одговорност за серијата бомбашки напади во авганистанскиот град Џалалабад, објавија западните медиуми, повикувајќи се на новинската агенција Амак њуз, која е поврзана со терористичката група.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close