0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Идната германска влада го претстави коалицискиот договор

По двомесечни преговори, партиите на идната германска влада, Социјалдемократската партија на Германија (СПД), Зелените и Либерално-демократската партија (ФДП) денеска  во Берлин го претставија својот коалициски договор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close