КултураКултура.Портал

ИДКНА ја промовираше книгата „Традиционалната култура на Арбнешите од Задар“ од Александар Стипчевиќ

Институтот за духовно и културно наследство на Албанците - Скопје, заедно со Албанолошкиот институт - Приштина и Академијата за албанолошки студии - Тирана, денеска ја промовираа книгата на илирологот Александар Стипќевиќ „Традиционалната култура на Арбнешите од Задар“, во издание на Албанолошки Институт во Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close