ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Игнасио Касис е новиот претседател на Швајцарија од 1 јануари

Швајцарскиот Парламент денеска го избра министерот за надворешни работи Игнасио Касис за следен претседател на земјата кој ќе ја преземе функцијата на 1 јануари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close