КултураКултура.Портал

Ивана Васева и Филип Јовановски ќе учествуваат на изложбата „Имагинарни граници“ во Нови Сад

Уметницата кураторка Ивана Васева и визуелниот уметник Филип Јовановски денеска ќе учествуваат на изложбата „Имагинарни граници“ која ќе биде поставена до 28 август на платото Субин во Лиманскиот парк во Нови Сад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close