Избрано

Зошто цената на струјата во Европа е на рекордно ниво

Од почетокот на септември, цените на големо на електрична енергија во Германија и Франција соодветно се зголемија за 36 и 48 проценти. Тие сега се движат околу 160 евра за мегават час, што е рекордно ниво. Во Велика Британија, цените се неверојатни 453 евра, наспроти 173 евра пред неколку недели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close