Избрано

Зошто Финска и Шведска се приклучуваат кон НАТО, ќе биде голема работа

Веројатно тоа ќе биде најбрзото проширување на НАТО досега и кое ќе ја прецрта безбедносната карта на Европа. Финските лидери објавија дека веруваат дека Финска треба да се приклучи на најголемата воена организација во светот поради војната на Русија во Украина. Шведска наскоро би можела да го следи примерот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close