0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Зошто Украинците ги нарекуваат Русите „орки“?

Во епскиот роман, орките се гледаат како „брутални, агресивни и хаотични“, вели Остап Сливнински, вонреден професор на Универзитетот во Лавов, специјализиран за источна и централноевропска литература.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close