Избрано

Зошто Турција се противи на членството на Шведска и Финска во НАТО?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделникот изјави дека финската и шведската делегација „не треба да се мачат“ и да патуваат во Анкара, откако Стокхолм објави дека двете земји во Турција ќе се обидат да ја променат позицијата на Турциј

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close