0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Зоричич: Потребен е проактивен ангажман на ЕУ за напредокот на Западен Балкан

Сметам дека е потребен проактивен ангажман на ЕУ за напредокот на Западен Балкан, со оглед на тоа дека регионот е дел од нашиот заеднички простор, дел од нашата заедничка историја и култура и би требало да стане дел од Европската Унија, рече претседателот на Националното Собрание на Словенија Игор Зорчич на Конференцијата на Претседателите на Парламентите на земјите- членки на Советот на Европа, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close