0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.СлајдерРуско-украинска кризаСветСвет.Портал

Знаците за напредок во преговорите меѓу Русија и Украина ја намалија цената на нафтата под 106 долари

Цените на нафтата паднаа под 106 долари за барел денеска поради знаците за напредок во разговорите меѓу Русија и Украина што би можеле да ги олеснат проблемите со снабдувањето со руска нафта и послабата кинеска побарувачка во услови на построги мерки за контрола на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close