КултураКултура.Портал

Златна лира 2021: Концерт на пијано дуото Димовска – Божиновска

На програмата се дела од Франц Шуберт, Фредерик Шопен, Сергеј Рахмањинов и Камиј Сен-Санс.

Back to top button
Close
Close