Дописници МКДОпштински вести

Зимска идила во Кнезински манастир

Кнежинскиот манастир се наоѓа во прекрасен предел и не се знае кога е поубав дали во пролет и лето кога се е расцветано, или во зима кога ќе го прекрие снежна покривка, кога наликува на зимска бајка. Тоа го тврдат и малубројните посетители кои го посетуваат манастирот во овој дел од годината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close