0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Зимбабве ја подига границата за согласност за сексуален однос на 18 години

Оваа пресуда гарантира заштита на девојчињата помлади од 18 години. Во минатото имавме постари мажи кои ги експлоатираат девојките. Педофилите се извлекуваа со злоупотребите!, појасни Талент Џумо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close