0_Македонија.ПорталОпштество

Зибери: Имаме право на препораки за образованието и тие се најдобронамерни

Народниот правобранител е апослутно надлежен и за образованието и заштита на децата. Се разбира, не сме Комисија за заразни болести, но имаме право да даваме препораки како образовниот процес да биде квалитетен. Нашите укажувања се најдобронамерни, рече народниот правобранител Насер Зибери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close