0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зехофер: Заштитата на границите е легитимна

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер во неделата оцени дека желбата за заштита на границите е „легитимна“, додека европските земји бараат помош од ЕУ за изградба на ѕидови од бодликава жица и спречување на масовното пристигнување на мигрантите.

Back to top button
Close
Close