0_Web_АктуелноСвет

Земјотрес со потресе северозападен Иран, најмалку 276 повредени

Земјотрес со интензитетот од 5,7 степени по Рихтеровата скала го потресе северозападниот дел на Иран, при што се повредени најмалку 276 лица

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close