0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес почувствуван во северозападните делови од земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:13 минути беше почувствуван од населението, особено во северозападните делови од земјава, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Back to top button
Close
Close