0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес почувствуван во Охрид и Струга

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала изутрината во 3 часот и 26 минути е почувствуван во Охрид и Струга, соопшти  Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Back to top button
Close
Close