0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес почувствуван во Битола, Ресен и околината

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала утринава беше почувствуван од населението во Битола, Ресен и околината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close