0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Земјотрес од 5,7 степени според Рихтер ја погоди БиХ, почувствуван и во земјава

Земјотресот со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала, кој вечерва ја погоди Босна и Херцеговина, беше почувствуван и во земјава, поточно во Скопје, Гостивар и Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close