0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Земјотрес од 5,1 по Рихтер го погоди западниот дел од Турција

Епицентарот бил во близина на градот Урла во округот Измир на брегот на Егејското Море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close