БалканДописници Свет

Земјотрес од 3,9 по Рихтер во Албанија

Потресот беше во 16:04 часот, со епицентар на шест километри од градот Клос, односно 24 киломери североисточно од Тирана, а е почувствуван во Круја, Тирана, Пешкопеја и други градови во Албанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close