0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес од 2,8 степени по Рихтер со епицентар во Косово, почувствуван во Скопје

Земјотрес со Рихтерова локална магнитуда ML2,8 и интензитет од II-III степени според Европската макросеизмичка скала, во 08:28 часот изутринава беше почувствуван од населението во Скопје и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close