СветСвет.Портал

Земјотрес од пет степени во Азербејџан

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди североисточен Азербејџан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close