СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Земјотрес на Тајван

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close