0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Земјотрес ги вознемири дебрани, епицентарот во Албанија, со јачина од 4,8 степени

Вечерва во 22:14 часот во дебарско почувствуван е земјотрес, кој ги вознемири посебно жителите во Дебар, каде истиот беше и најсилно почувствуван.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close