ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Земјите-членки на ЕУ евакуираа 1.000 пациенти од Украина

Европската Унија евакуираше 1.000 пациенти од украински болници бидејќи здравствениот систем на земјата е под зголемен притисок поради руската инвазија, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close