0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБалканМакедонија.СлајдерПолитика

Земјите од Г7 го поддржуваат брзото отворање на преговорите на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

Групата седум индустриски развиени земји ги пофали Албанија, Косово, Црна Гора и Северна Македонија за целосно усогласување на надворешната политика со Европската Унија, вклучително и санкциите, и ја повикаа Србија да го стори истото. Силно го поддржаа и брзото отворање на преговорите на Северна Македонија и Албанија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close