БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Земјите на Квинта го поздравија референдумот и го повикаа Косово да им дозволи на Србите да гласаат

Со жалење забележуваме дека косовската Влада не и дозволи на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) да собира гласачки ливчиња од гласачите кои живеат во Косово на претстојниот референдум, во согласност со досегашната практика. Ја повикуваме Владата на Косово да им дозволи на Србите во Косово да го остварат своето право на глас на изборите и изборните процеси во согласност со оваа воспоставена практика, се наведува во соопштението на Квинта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close